ראיון עם ד״ר עומר וולף

ד״ר עומר וולף, מומחה לכירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת​

כאחת שמתעסקת בנושאי ביוטי כבר לפחות 20 שנה (וכבר לא בת 20 ), אזור הפנים התחיל להעסיק אותי יותר ויותר. איך נמנעים מצניחה חופשית של הפרצוף? כמה סוגי הזרקות יש? ומה זה למען השם ה"דיפ פליין" הזה שכולן מדברות עליו ברשת?

קבעתי עם ד"ר עומר וולף ראיון, שיעשה לי (ולכולנו) סדר בכל האפשרויות השונות שקיימות היום.

נפגשנו בסופו של יום שהיה עמוס בניתוחים, ותיארתי לעצמי שהוא יהיה עייף, אבל מאחר ולמצוא שעה פנויה ביומן שלו זו משימה כמעט בלתי אפשרית – לקחתי את הסיכון.

להפתעתי הוא הגיע מחוייך ובמצב-רוח מרומם במיוחד.

"סיימתי עכשיו ניתוח לאישה מיוחדת שעברה מסע לא פשוט, ונראה לי שהיא הולכת להיות המומה מהתוצאה!", הוא חייך בסיפוק, ואני איתו.

הזמנו לנו יין מעולה, והתחלנו את הראיון.

Before After

"נשים שייכות לכל המקומות שבהם מתקבלות החלטות. … לא צריך להיות מצב שנשים הן יוצאות מהכלל. "

רות ביידר גינסבורג

איך נדע לבחור את הטיפול המתאים לנו

אוקיי, בוטוקס, חומצה, מתיחה, הרמה – איך אנחנו אמורות למצוא את הטיפול הנכון עבורנו?

"אתן בהחלט לא אמורות להתאים בעצמכן את הטיפול הנכון" מחייך ד"ר וולף. "בדיוק בשביל זה ישנם רופאים שמכירים את כל האפשרויות, ולוקחים בחשבון פרמטרים שהמטופלת לא תמיד לוקחת כמו גיל או נתונים טבעיים."

"הטיפול צריך להיות מותאם באופן מאוד ספציפי, ולכן מה שהתאים לחברה שלך לא בהכרח יתאים גם לך. חלק מהיופי של המקצוע שלי זה הצורך לחשוב בכל פעם מחדש על הפתרון הנכון ביותר."

ואילו פתרונות באמת מוצעים לנו?

"אני אוהב לעשות הפרדה בין טיפולים אסתטיים קלים כמו הזרקות, לבין טיפולים משמעותיים יותר שדורשים התערבות כירורגית. אבל גם פה וגם פה יש אפשרויות שונות. כמו שבהזרקות יש לנו בוטוקס, סוגים שונים של חומצה היאלרונית וחומרים נוספים – גם כשמדובר בניתוחים, יש לנו אפשרויות שונות."

אני מקווה שהגענו לרגע שבו אתה מספר לי סוף סוף מה זה דיפ פליין, כי כרגע זה נשמע לי כמו שם של חברת תעופה.

ד"ר וולף צוחק ומספר לי בסוד שזו היתה הקונוטציה שקפצה לו לראש כששמע על השיטה לראשונה.

"זה כמובן לא קשור לחברת תעופה. פליין – זה מישור, ובכירורגיה פלסטית, הפרדת הרקמה במישור הנכון – היא א״ב של כל ניתוח. הייחוד של השיטה הזו לעומת הסטנדרט המוכר של ניתוחי הפנים שנקרא ״ניתוחי סמאס״, הוא שהדיפ-פליין מטפלת ברובד העמוק של מדורי השומן והשרירים במרכז הפנים״.

ניתוחי "סאמס" אלו מתיחות הפנים המוכרות לנו מהאייטיז?

"בדיוק. ניתוחי הסמאס מזמן כבר לא מותחים רק את העור, אלא מושכים גם את הרקמות העמוקות על ידי תפירה ועיגון – לכיוון מעלה. זו הסיבה שנכון לכנות את הניתוח הרמת פנים ולא מתיחה, אבל גם כאן הניואנסים חשובים."

Before After

"פמיניזם לא קשור לחיזוק נשים. נשים כבר חזקות, אלא לשנות את האופן בו העולם תופס את הכוח הזה."

אל.די אנדרסון

"אם מבססים את ההרמה במתיחה כלפי מעלה, כמו בניתוח המוכר, אפשר להשיג תוצאה לא רעה. אבל הנסיון להשפיע על מרכז הפנים עם משיכה אגרסיבית של תפר כלפי מעלה – נידון להתרופפות עם הזמן, ועשוי ליצור מראה מוגזם ומתוח – שמזכיר חיוך של ג׳וקר. וכמובן שהמתיחה יוצרת גם השטחה של האיזור שקדמי לאוזן, וזהו עוד אחד מסימני ההיכר שמסגירים את הניתוח המוכר. "

טוב , להיראות כמו גו'קר אף אחת לא רוצה, וזה לדעתי גם החשש הגדול ביותר מניתוח כזה.

"את מאוד צודקת" אומר ד"ר וולף, "זה באמת החשש שעולה הכי הרבה בשיחות ייעוץ.

אבל גם כאן יש לדיפ פליין בשורה", הוא מחייך בשביעות רצון.

"בגלל שהמתיחה מוחלפת בשחרור והחזרה אסטרטגית של הרקמה למקום, אין צורך במשיכה מוגזמת ואגרסיבית. זה מאפשר למנתח ממש לעצב את ההרמה באופן מושלם ולקבל מראה מאוד טבעי, שמחזיר את המטופלת אחורה בזמן.

אוקיי, אז הניתוח עמוק ואנטומי יותר, אבל מה זה תכלס אומר במבחן התוצאה?

״הדיפ פליין מביא איתו שלושה שינויים מהותיים עבור המטופלים – ברמת אספקת הדם המשופרת לאיזור המנותח שצריך להחלים, ברמת יציבות התוצאה – שנים קדימה, אבל לפני הכל – ברמת איכות התוצאה והמראה הטבעי שמתקבל.

השיטההזו נמצאת גבוה מעל לכל שיטה אחרת שמוכרת בעולם הכירורגיה הפלסטית.״

אוקיי, זו חתיכת אמירה!

"חד משמעית. בשנת 2017 נסעתי להשתלם אצל ד״ר ג׳קונו, אבי השיטה, בניו יורק. למעשה הנחתי בצד את רוב מה שלמדתי על פייסליפט בשנות ההתמחות שלי, ובפרקטיקה שלי כמומחה עד לאותו שלב. לא הייתי הולך על המהפך הזה, אלמלא ידעתי שיש כאן ערך נוסף משמעותי שאני יכול להעניק למטופלות שלי."

ואיך אתה יודע שהמתיחות עצמן לא יצאו מוגזמות על תווי הפנים? הרי אין כאן שום "הבטחה".

"זו שאלה מעולה, ואני ממש שמח שהעלת את הנקודה הזו. הדיפ-פליין הוא כלי עוצמתי ביותר, אבל הוא בסך הכול טכניקה ביד המנתח. התפיסה האומנותית של המנתח חייבת לבוא לידי ביטוי בשלב הייעוץ, התכנון והביצוע המאוד מוקפד של הניתוח."

"החזון משחק כאן תפקיד חשוב, ואכן נדרשת לא רק יד מיומנת, אלא גם עין יצירתית – כדי להגיע לתוצאות מדויקות."

*ד"ר עומר וולף – מנתח פלסטי, מומחה בכירורגיה פלסטית, אסתטית ומשחזרת.

 

מומחה לכירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת

כתובת: הברזל 28, רמת החייל
טלפון: 073-3745605

כל הזכויות שמורות © 2022

המרפאה מונגשת לבעלי מוגבלויות - הצהרת נגישות

דילוג לתוכן